Mgr. Petra Všetečková, ACC

"Vnější svět je odrazem toho, co je uvnitř nás..."

Kdo jsem

Jsem žena, profesionální koučka, lektorka, mentorka... Jsem od přírody zvídavá, mám hlavu stále plnou otázek a zajímá mě, proč jsou věci tak, jak jsou. Baví mě psychosomatika a zkoumání souvislostí. Spolu s klienty hledám cesty k větší životní rovnováze a osobnímu naplnění. Ráda sleduji, jak se sny stávají skutečností...

Ke koučování mě přivedla potřeba životní změny. V mém životě v té době bylo všechno správně, spokojené manželství, dvě děti, dobrá práce, střecha nad hlavou,... Přesto jsem necítila skutečné naplnění. Jakási vnitřní nespokojenost sama se sebou mě poháněla vpřed. Přihlásila jsem se na svůj první koučovací kurz, našla jsem si svého kouče. Objevila jsem svůj životní směr, zkrátila si pracovní úvazek, našla sílu k nastartování vlastního podnikání, poznala spoustu nových lidí, vytvořila si nová přátelství, objevila svět online podnikání a do toho všeho se naše rodina rozrostla o třetí dcerku. Je to už pár let zpět a když se teď ohlížím, říkám si, že to byla vážně jízda. 

Ani zdaleka to ale neznamená, že teď už mám vše vyřešeno. Jako člověk jsem stále na cestě, stále objevuji nové směry, poznávám místa, na kterých jsem ještě nebyla, zkouším své možnosti, překonávám své limity, učím se z chyb. Moje osobní cesta mi pomáhá zůstávat v pokoře k Vašim příběhům, k jedinečnosti každého z Vás. Jedno totiž vím jistě, že na cestu za splněním svého snu může vykročit každý, stačí se jen rozhodnout. V mém případě za tím vším stál skoro neznatelný vnitřní pocit. 

Nesoulad, disharmonie... a tak pokud i vy cítíte, že se Váš život neubírá směrem, který byste chtěli a který byste si pro sebe přáli, nečekejte, až bude všechno špatně. A jestli máte pocit, že zrovna v této chvíli už všechno špatně je, nezoufejte. Začít věci měnit můžete kdykoli, třeba právě TEĎ...

Zkušenosti a praxe:

 • 5 let - profesionální koučka a lektorka - individuální konzultace, vedení skupinových workshopů, poskytování a interpretace psychodiagnostiky, členka ICF (Mezinárodní federace koučů) a AIK (Asociace integrativních koučů)

 • 8 let - marketing manažer v oblasti IT - podpora obchodu a prodeje ERP systémů pro střední a velké podniky

 • 5 let - interní lektor a kouč v oblasti bankovnictví - komplexní příprava a realizace školení obchodních dovedností a bankovních produktů

 • 2 roky - personální konzultantka - organizace výběrových řízení, pohovory s uchazeči o zaměstnání, příprava a vedení vzdělávacích kurzů

Vzdělání, odborné kurzy a semináře:

 • Worktest akademie - odborný kurz pro poskytování psychologické diagnostiky
 • Poznej sám sebe - práce s kartami Get to Know Me (Institut aplikované psychologie)
 • Positive Intelligence - intenzivní trénink pro kouče dle konceptu pozitivní inteligence od Shirzada Chamine
 • Koučovací výcvik, level 1 - Coachville, vzdělávací program pro kouče ukončený mezinárodní zkouškou ACC (Acredited Certified Coach od International Coaching Federation, ICF)
 • Respektovat a být respektován - komunikace a postupy, které vymezují hranice, podporují zodpovědnost a sebeúctu a budují dobré vztahy s dětmi (Respektovat a být respektován, z.s.)
 • Intenzivní Cesta  a Cesta pro děti dle Brandon Bays - terapeutická metoda The Journey pracující skrze integraci těla, ducha a mysli (Praha)
 • Certifikovaný program pro interní lektory (SMARTER Training&Consulting, s.r.o.)
 • Grafologie - 2leté studium grafologie (Česká grafologická komora, Hradec Králové)
 • Kurz pro pracovníky Linky důvěry - "D" občanské sdružení pro vzdělávání a osvětovou činnost (Liberec)
 • Univerzita Palackého Olomouc - obor pedagogika - sociální práce

Osvědčení a certifikáty: