Můj příběh

"Vnější svět je odrazem toho, co je uvnitř nás..."

Kdo jsem

Jmenuji se Petra. Jsem žena, maminka tří dcer a taky profesionální kouč. Baví mě psychosomatika a zkoumání souvislostí. Jsem od přírody zvídavá, mám hlavu stále plnou otázek a zajímá mě, proč jsou věci tak, jak jsou. Sama i se svými klienty pak hledám cesty k větší životní rovnováze a osobnímu naplnění. Ráda sleduji, jak se sny stávají skutečností.


Ke koučování mě přivedla potřeba životní změny. V mém životě v té době bylo všechno správně, spokojené manželství, dvě děti, dobrá práce, střecha nad hlavou,... Přesto jsem necítila skutečné naplnění. Jakási vnitřní nespokojenost sama se sebou mě poháněla vpřed.

V té době jsem objevila komunitu koučů Život jako hra a začala poslouchat jejich podcasty. Oslovila mě životní filozofie, která rezonovala s mým vnitřním přesvědčením. Přihlásila jsem se na svůj první koučovací kurz, našla jsem si svého kouče. V mém životě se začaly dít věci, objevila jsem svůj životní směr, zkrátila si pracovní úvazek, našla sílu k nastartování vlastního podnikání, poznala spoustu nových lidí, vytvořila si nová přátelství, objevila svět online podnikání a do toho všeho se naše rodina rozrostla o třetí dcerku. Je to už pár let zpět a když se teď ohlížím, říkám si, že to byla vážně jízda :) 

Ani zdaleka to ale neznamená, že teď už mám vše vyřešeno. Jako člověk jsem stále na cestě, stále objevuji nové směry, poznávám místa, na kterých jsem ještě nebyla, zkouším své možnosti, překonávám své limity, učím se z chyb. Moje osobní cesta mi pomáhá zůstávat v pokoře k Vašim příběhům, k jedinečnosti každého z Vás. Jedno totiž vím jistě, že na cestu za splněním svého snu může vykročit každý, stačí se jen rozhodnout.

V mém případě za tím vším stál skoro neznatelný vnitřní pocit. Nesoulad, disharmonie... a tak pokud i vy cítíte, že se Váš život neubírá směrem, který byste chtěli a který byste si pro sebe přáli, nečekejte, až bude všechno špatně. A jestli máte pocit, že zrovna v této chvíli už všechno špatně je, nezoufejte. Začít věci měnit můžete kdykoli, třeba právě TEĎ...

Vzdělání, odborné kurzy a semináře:

  • Worktest akademie - odborný kurz pro poskytování psychologické diagnostiky
  • Poznej sám sebe (Institut aplikované psychologie) - práce s kartami Get to Know Me
  • Positive Intelligence - intenzivní trénink pro kouče od Shirzada Chamine
  • Coachville (Život jako hra) - vzdělávací program pro kouče ukončený mezinárodní zkouškou ACC (Acredited Certified Coach od International Coaching Federation)
  • Kurz Respektovat a být respektován - komunikace a postupy, které vymezují hranice, podporují zodpovědnost a sebeúctu a budují dobré vztahy s dětmi (Respektovat a být respektován, z.s.)
  • Kurz Cesta pro děti dle Brandon Bays (Praha)
  • Intenzivní Cesta od Brandon Bays (Praha) - terapeutická metoda The Journey pracující skrze integraci těla, ducha a mysli
  • Certifikovaný program pro interní lektory ČSOB (SMARTER Training&Consulting, s.r.o.)
  • Česká grafologická komora - 2leté studium grafologie (Hradec Králové)
  • Univerzita Palackého Olomouc - obor pedagogika - sociální práce

Certifikáty: