Dovolte si mířit výš

Psychická odolnost Vašeho týmu vede k lepším výsledkům i větší osobní spokojenosti jednotlivců.

Díky posilování pozitivních mentálních svalů mozku získáváte větší vnitřní sílu, jistotu, odvahu a odhodlání pouštět se i do náročných výzev. Je to cesta k větší výkonnosti, vyrovnanosti a životní spokojenosti.

Pokud jste v dobré fyzické kondici, můžete stoupat do strmých kopců bez fyzického vypětí. Pokud jste duševně fit, zvládnete i velké životní výzvy bez psychického stresu či jiných negativních emocí. 

Máme tak větší šance být v životě skutečně úspěšní, mít dobré vztahy a prožívat štěstí.

O co jde 

Na semináři se zaměřujeme na posilování pozitivních "svalů" našeho mozku. 

Osvojíte si nové dovednosti, pocítíte úlevu a uvolnění. Vytvoříte si nové návyky, kterými nahradíte stará omezující přesvědčení. Naučíte se, jak nepodléhat negativním emocím a jak ve stresových situacích rychle přepnout "do klidu". 

Společně se zaměříme na nacházení cest a způsobů, jak:

  1. poznat a oslabit své sabotéry (nefunkční vzorce chování)
  2. zklidnit rozbouřené emoce (dech, smysly a jiné mindfulness techniky)
  3. posílit pozitivní svaly našeho mozku (osvojení a upevnění nových vzorců chování)

Začít můžete tím, že zjistíte, jak jste na tom se svými sabotéry a kteří z nich vás nejvíce ovlivňují. 

Test sabotérů online

Zjistěte, co vás brzdí a odhalte své sabotéry pomocí testu. Když řešíme nějaký konflikt či náročnou situaci, hlavou se nám honí myšlenky, které mají moc negativně ovlivnit naše jednání. Jsou to kritické hlasy v nás, které neustále hodnotí naše každodenní situace. Jejich odhalení je prvním krokem k tomu, abychom každodenní situace zvládali s větší lehkostí a v pozitivním nastavení.

Test najdete na webu www.positiveintelligence.com, je v angličtině a k vyplnění je možné využít např. Google překladač.

Čas a cena:  cca 20 minut, zdarma

Psychická odolnost

workshopy a semináře pro týmy

Nedovolte svým sabotérům, aby dál ovládali váš život. Objevte, jak je rozpoznat a přetvořte je na své pomocníky.

3 základní svaly pozitivní inteligence

Odhalení sabotérů

Jedná se o negativní vzorce a přesvědčení, které jsme získali během života. Obvykle vychází z našich silných stránek dohnaných do extrému. Naši sabotéři generují různé negativní emoce jako je stres, úzkost, pochybnosti o sobě, druhých či okolnostech, hněv, vyhýbání se, otálení, lítost, necitlivost nebo nespokojenost. Mentální zdatnost vyžaduje schopnost sabotéry a jejich myšlenky včas zachytit a zneškodnit, tzn. přeměnit je na pozitivní.

Schopnost sebeovládání

Pokud byste měli plnou kontrolu nad svou myslí, rozhodli byste se zcela umlčet sabotéry ve vaší hlavě. Rozhodli byste se nestresovat tím, co nemůžete ovládat, zahnali byste pochybnosti o sobě, okamžitě se zotavili ze zklamání a trávili málo času hněvem, lítostí nebo vinou. Dobrou zprávou je, že svou mysl můžete trénovat pomocí opakovaných 2minutových cvičení, tzv. PQ Reps. Naučíte se ovládat svůj mozek a své myšlenky místo toho, aby vás řídil mozek ovládaný sabotéry.

Rozvíjení vnitřní moudrosti

Náš vnitřní mudrc je tou částí nás samých, jež zvládá výzvy s jasnou a klidnou myslí a pozitivními emocemi. Ke zvládnutí jakékoli životní výzvy potřebuje pouze 5 základních schopností - empatie, objevování, inovace, navigace a aktivace. Díky tréninku a systematickému přístupu se postupně naučíte posilovat všech 5 těchto schopností a budete vědět, kdy kterou použít tak, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. 

Kniha Pozitivní inteligence

Proč je PQ tak důležitá pro vaši kariéru i vztahy

Každý máme svůj vnitřní kritický hlas, který nemilosrdně hodnotí naše každodenní situace. Když řešíme nějaký konflikt, hlavou se nám honí myšlenky, které mají moc negativně ovlivnit naše následné jednání. Shirzad Chamine přichází s přelomovou teorií, jež odhaluje fungování těchto vnitřních hlasů, jejich původ a dopad na kvalitu našeho života.

Máte tendenci kriticky soudit druhé, unikat před problémy nebo se úzkostlivě starat jen o to, aby vás ostatní měli rádi? Pak váš život velmi pravděpodobně ovládají vaši sabotéři. Pozitivní inteligence vám odhalí, jak můžete tyto své vnitřní nepřátele porazit a zlepšit tak svůj pracovní i osobní život. Více o tom, jak na to se dočtete v této knize...

Objednejte si seminář pro váš tým

a vykročte na cestu k větší psychické odolnosti