Odhal své sabotéry

Pokud jste fyzicky v pořádku, můžete stoupat do strmých kopců bez fyzického stresu. Pokud jste duševně v pořádku, zvládnete i velké životní výzvy bez psychického stresu či jiných negativních emocí. 

Díky posilování pozitivní inteligence (PQ) a pozitivních mentálních svalů mozku získáváte větší vnitřní sílu, jistotu, odvahu a odhodlání pouštět se i do náročných výzev. Je to cesta k větší výkonnosti, vyrovnanosti a životní spokojenosti. Jsme-li mentálně fit, máme větší šance být v životě skutečně úspěšní, mít dobré vztahy a prožívat štěstí.

Odhal své sabotéry

3-denní online minikurz

Cítíte se v poslední době unavení, vyčerpaní, přetažení, naštvaní nebo smutní? Víte, že byste si měli život užívat, ale ono to nějak nejde, problémy se kupí a je toho víc a víc?

Pojďte spolu s námi objevit, jaké myšlenkové vzorce a přesvědčení řídí náš život. 

Odkud vychází a co je přiživuje? Opravdu nám slouží nebo nás pozvolna okrádají o sílu a energii?

Pokud vás zajímá, jak se znovu cítit plní energie a s nadšením si život užívat, klikněte na tlačítko níže a získejte zdarma přístup do kurzu. Dozvíte se, jak sabotéra v hlavě rozpoznat, a také co s ním pak. Podíváme se jim zkrátka pěkně na zoubek, protože na našem myšlenkovém nastavení jednoduše záleží.

O co jde 

V tomto tréninku se zaměříme na posilování pozitivních "svalů" našeho mozku. Vytvoříte si nové návyky, kterými nahradíte stará omezující přesvědčení. Osvojíte si nové dovednosti, pocítíte úlevu a uvolnění. Naučíte se, jak snadno vše aplikovat ve svém životě. Váš život získá nový rozměr.

Klíčem k duševní zdatnosti je oslabení tzv. vnitřních sabotérů (negativních vzorců a omezujících přesvědčení). Naši sabotéři generují veškerou "negativitu" tím, jak reagují na výzvy. Negativní emoce jako stres, úzkost, pochybnosti o sobě, frustrace, lítost, pocit hanby, viny či pocit neštěstí vypovídají o tom, že náš život ovládají právě sabotéři.

Celkem rozeznáváme 10 typů sabotérů - patří mezi ně "soudce" (judge), "vedoucí" (controller), "vyhýbač" (avoider), "oběť" (victim), "puntičkář" (stickler), "hyperúspěšný" (hyperachiever), "neuspokojitelný" (restless), "utěšitel" (pleaser), "hyperracionální" (hyperrational) a "hyperostražitý" (hypervigilant).

Oproti tomu je tu zdroj naší vnitřní moudrosti, který je potřeba posílit. Každý z nás má v sobě svého "mudrce". Mudrc sídlí v jiné oblasti našeho mozku a dokáže se s výzvami vypořádat tak, že aktivuje naši vnitřní sílu a moudrost. Mudrc vytváří pozitivní emoce jako je zvídavost, empatie, kreativita, klid a přesně mířená akce. Díky tomu dokážeme podávat lepší výkony a cítíme se v životě šťastnější a spokojenější.

Společně se proto zaměříme na nacházení cest a způsobů, jak:

  1. posilovat své PQ svaly
  2. poznat a oslabit své sabotéry
  3. posílit mudrce

Začít můžete tím, že zjistíte, jak jste na tom se svými sabotéry a kteří z nich vás nejvíce ovlivňují.  Test sabotérů můžete absolvovat ZDARMA, je v angličtině a vyplnění zabere cca 20 min vašeho času.

Kniha Pozitivní inteligence

Proč je PQ tak důležitá pro vaši kariéru i vztahy

Každý máme svůj vnitřní kritický hlas, který nemilosrdně hodnotí naše každodenní situace. Když řešíme nějaký konflikt, hlavou se nám honí myšlenky, které mají moc negativně ovlivnit naše následné jednání. Shirzad Chamine přichází s přelomovou teorií, jež odhaluje fungování těchto vnitřních hlasů, jejich původ a dopad na kvalitu našeho života.

Máte tendenci kriticky soudit druhé, unikat před problémy nebo se úzkostlivě starat jen o to, aby vás ostatní měli rádi? Pak váš život velmi pravděpodobně ovládají vaši sabotéři. Pozitivní inteligence vám odhalí, jak můžete tyto své vnitřní nepřátele porazit a zlepšit tak svůj pracovní i osobní život. Více o tom, jak na to se dočtete v této knize...

3 základní svaly pozitivní inteligence

Odhalení sabotérů

Jedná se o negativní vzorce a přesvědčení, které jsme získali během života. Obvykle vychází z našich silných stránek dohnaných do extrému. Naši sabotéři generují různé negativní emoce jako je stres, úzkost, pochybnosti o sobě, druhých či okolnostech, hněv, vyhýbání se, otálení, lítost, necitlivost nebo nespokojenost. Mentální zdatnost vyžaduje schopnost sabotéry a jejich myšlenky včas zachytit a zneškodnit, tzn. přeměnit je na pozitivní.

Schopnost sebeovládání

Pokud byste měli plnou kontrolu nad svou myslí, rozhodli byste se zcela umlčet sabotéry ve vaší hlavě. Rozhodli byste se nestresovat tím, co nemůžete ovládat, zahnali byste pochybnosti o sobě, okamžitě se zotavili ze zklamání a trávili málo času hněvem, lítostí nebo vinou. Dobrou zprávou je, že svou mysl můžete trénovat pomocí opakovaných 2minutových cvičení, tzv. PQ Reps. Naučíte se ovládat svůj mozek a své myšlenky místo toho, aby vás řídil mozek ovládaný sabotéry.

Rozvíjení vnitřní moudrosti

Náš vnitřní mudrc je tou částí nás samých, jež zvládá výzvy s jasnou a klidnou myslí a pozitivními emocemi. Ke zvládnutí jakékoli životní výzvy potřebuje pouze 5 základních schopností - empatie, objevování, inovace, navigace a aktivace. Díky tréninku a systematickému přístupu se postupně naučíte posilovat všech 5 těchto schopností a budete vědět, kdy kterou použít tak, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. 

Cesta ke zvýšení pozitivní inteligence (PQ) 

Test sabotérů

Zjistěte, co vás brzdí a odhalte své sabotéry pomocí testu. Když řešíme nějaký konflikt či náročnou situaci, hlavou se nám honí myšlenky, které mají moc negativně ovlivnit naše jednání. Jsou to kritické hlasy v nás, které neustále hodnotí naše každodenní situace. Jejich odhalení je prvním krokem k tomu, abychom každodenní situace zvládali s větší lehkostí a v pozitivním nastavení.

Test najdete na webu www.positiveintelligence.com, je v angličtině a k vyplnění je možné využít např. Google překladač.

Čas a cena:  cca 20 minut, zdarma


Odhal své sabotéry

3-denní online minikurz ZDARMA

Nedovolte svým sabotérům, aby dál ovládali váš život.

Objevte, jak je u sebe rozpoznat a jak je zkrotit.